Yaşam

Merkel’in son makam aracı ilgi odağı oldu

Dünyanın ekonomik anlamda en güçlü ülkeleri arasında sayılan Almanya’nın Başbakanı Angela Merkel’in makam aracı sosyal medyada ilgi odağı oldu.

Almanya Başbakanı Angela Merkel geçtiğimiz gün kendisine makam aracı olarak Volkswagen’in Transporter adlı minibüsü tercih etti.

Dünyada genelinde devlet başkanları ve liderler güvenlikleri için zırhlı ve ülkenin itibarını simgeleyen lüks araçları tercih ediyorlar.

Bu kuralı küresel koronavirüs salgını günlerinde askıya alan Almanya Başbakanı Merkel geçtiğimiz gün Transporter minibüse binerek gezdi.

Mütevazi tercihi nedeniyle sosyal medyada beğeni toplayan Almanya Şansölyesi bir anlamda da ülkesinin en önemli araç üreticilerinden Volkswagen’in en çok satan ticari aracı Transporter modelini tüm dünyaya reklam etmiş oldu.

Volkswagen Transporter hakkında bilgi için BURAYA TIKLA

Volkswagen Transporter T platformuna mensup hafif ticari araç modeli serisi olup ilk defa 1950 yılında Tip 2 adıyla üretimine başlanmıştır. En son olarak 5’inci nesil modeller satışa sunulmuş ve Volkswagen firması 6’ncı neslin lansmanını yapmıştır. Firma Transporter’ın nesillerini sırasıyla T1, T2, T3, T4, T5 ve T6 olarak adlandırmıştır.