Yaşam

Kayseri’de üfürükçü kadın tüm mahalleye korona bulaştırdı: Üfletmeyin!

Türkiye’nin Kayseri şehrinde ilginç bir olay yaşandı. Büyü bozan üfürükçü kadın mahalledekilere üfleyince bütün mahalleliye koronavirüs bulaştı.

Haberi Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, KayseriTelgraf isimli gazetedeki, “Kadın okuyup-üfleyip virüs yaymış” başlıklı yazısıyla duyurdu.

Kayseri şehrinde korona taşıyıcısı olan bir “üfürükçü” kadının, insanları okuyup üfleyerek mahallede salgına yol açtığı ortaya çıktı.

Altınkaya yazısında olayın nasıl geliştiğini anlattı.

Veli Altınkaya:

“Halen kısmi karantina uygulanan eski bir beldemizde bir otobüs şoförü virüsü ilk olarak bulaştırıyor. Virüsün bulaştığı isimlerden biri de, ‘okuyup-üflemesi kuvvetli’ olan bir kadın. Mahalle sakinlerinin bir bölümü virüsün bulaşmaması için bu kadını ziyaret ederek kendilerine de ‘okuyup-üflemesini’ istiyorlar. O kadın okuyup üflerken virüsü koca mahalleye yayıyor, iyi mi?”

Öte yandan Kayseri Tabip Odası sosyal medyadan yaptığı paylaşımda yurttaşlara uyarılarda bulundu.

Kayseri Tabip Odası:

“Kayseride salgın başladığından beri PCR test pozitif toplam hasta sayımız 800. 30 PCR test pozitif vefatımız, 115 şüpheli Corona (test negatif) vefatımız var. AVM lere gitmeye çok vaktiniz olacak. Ev de Kal Kayseri. Virüs her yerde. Salgın bitmedi. Üfürükçüye de gitmeyin….”