Uncategorized

Vutsis: Hükümetin planlarında seçim değil piyasalara çıkmak var

Χειροπέδες σε πλανώδιο στην Ξάνθη που πουλούσε φρούτα χωρίς άδεια

Συνελήφθη την 28-12- 2016 το μεσημέρι, στην ευρύτερη περιοχή της Ξάνθης, από αστυνομικούς του Τμήματος Τροχαίας Ξάνθης, 56χρονος ημεδαπός, διότι κατελήφθη να ασκεί πλανόδιο υπαίθριο εμπόριο, διαθέτοντας προς πώληση φρούτα, στερούμενος της απαιτούμενης άδειας.

Vutsis: Hükümetin planlarında seçim değil piyasalara çıkmak var

“Efimerida ton Sintakton” gazetesine demeç veren Parlamento Başkanı Nikos Vutsis SYRIZA partisinin siyasi planlarını anlattı.

Hükümetin erken seçim aracılığıyla “kahramanca iktidardan ayrılmayı düşünüp düşünmediği” yönündeki soruya Vutsis “Gerek hükümet gerekse de SYRIZA Partisi olarak halkla sistematik bir şekilde doğrudan temasa geçme konusunda geç kaldık. Bu halkla temas politikası son derece faydalı ve hiçbir şekilde seçim ihtimaliyle alakalı değil. Biz Avrupa’daki seçim turunun sonrasını görmek istiyoruz, ülkenin piyasalara çıkmasını ve toplumun krizden çıkarak ayaklarının üzerinde dik durmasını görmek istiyoruz” dedi.

İstenmeyen senaryonun gerçekleşmesi durumunda referanduma gidilip gidilmeyeceği yönündeki soruya ise Nikos Vutsis “Bu uç senaryonun gerçekleşmemesi ve kreditörlerin bir kısmı tarafından bu şantajcı ikilemin sunulmaması için çalışıyoruz. Bu senaryoya hazırlanmadık ne de istenmeyen senaryolara hazırlanmakla ilgileniyoruz” yanıtını verdi.

“Drahmi’ye dönmek ile hiçbir zaman ilgilenmedik” diyen Vutsis “bu tür fikirlerle flört etmek tarihi açıdan çifte yanlıştır” ifadelerini kullandı. – AZINLIKÇA