Uncategorized

Diamantopulu kuracakları yeni parti hakkında konuştu

Διαμαντοπούλου μίλησε για το νέο κόμμα που πρόκειται να ιδρύσουν

«Ο στόχος δεν είναι ένα κόμμα μπαλαντέρ του ενδιάμεσου χώρου», δηλώνει σε συνέντευξή της στο ΑΠΕ-ΜΠΕ η Άννα Διαμαντοπούλου, μιλώντας για το καινούργιο κόμμα το οποίο μαζί με τον Γιάννη Ραγκούση και τον Γιώργο Φλωρίδη προετοιμάζουν.

Diamantopulu kuracakları yeni parti hakkında konuştu

PASOK’un eski bakanlarından Anna Diamantopulu Atina Haber Ajansına yaptığı açıklamada Yannis Ragusis ve Yorgos Floridis ile kurmaya hazırlandıkları yeni parti hakkında konuştu.

“Hedef, merkezde joker olacak bir parti kurmak değildir” diyen Diamantopulu “sol ve sağ kavramlarının eski anlamlarını yitirdiği bir dönemde bu yeni oluşum muhafazakarlığa karşı ilerici bir kutuptur” vurgusunu yaptı.

“Merkez sol” kavramı için bugüne dek birçok çabanın yapıldığını ve bunların başarısızlıkla sonuçlandığını dile getiren Anna Diamantopulu “Bu çaba ise sonuç verecek, çünkü yok etmeyi değil oluşturmayı istiyor. Partinin tarihine karşı gitmeyi isteyen değil yenilemeyi isteyen bir çabadır” dedi.

Erken seçim ihtimaliyle ilgili olarak ise eski Bakan seçim talebine katılmadığını dile getirirken “5 yıl içerisinde 6 başbakan ve muhalefetin ihtiyacının karşılanması için sürekli sandığa gidilmesi, hiçbir iyiliğe yol açmamıştır. Ancak hükümetin bizi götürdüğü çıkmazlar, er ya da geç seçimi getirecektir” değerlendirmesinde bulundu.

Anna Diamantopulu son olarak “referandumun da ihtimaller arasında olduğunu” sözlerine eklerken “öngörülemeyen ve beklenmeyen hareketler, Tsipras’ın seçim taktikleri arasında yer alıyor” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER

Üç eski bakandan yeni siyasi parti çalışması