Uncategorized

Keçi sütü satacak otomatların Gümülcine’ye yerleştirileceği tarih belli oldu

Υποψήφιος από Κομοτηνή για καλύτερος αθλητής στίβου

Ο Σύνδεσμος Ελληνικών Γυμναστικών Αθλητικών Σωματείων (ΣΕΓΑΣ) διεξάγει την ετήσια ψηφοφορία για την ανάδειξη του καλύτερου Έλληνα αθλητή στίβου και της καλύτερης Ελληνίδας αθλήτρια στίβου.

Keçi sütü satacak otomatların Gümülcine’ye yerleştirileceği tarih belli oldu

Uzun süredir Gümülcine (Komotini) ve Dedeağaç’a (Alexandroupoli) yerleştirilmesi beklenilen keçi sütü satacak otomatların iki şehre yerleştirileceği tarih netleşti.

Thrakon Amnos Kooperatifi Başkanı Hristos Parashudis Ert Komotini radyosuna yaptığı açıklamada otomatların Dedeağaç’a Şubat ayının 15’inden sonra, Gümülcine’ye ise Mart ayının 15’inden sonra yerleştirileceğini açıkladı.

Keçi sütü satacak olan otomatların 2016 yılında çalışmaya başlaması bekleniyordu. Ancak daha önce yapılan açıklamada gecikmenin Evros Mandırasındaki pastörizasyon çalışmalarından kaynaklandığı dile getirilmişti. Şimdi ise o çalışmaların %90 oranında tamamlandığı kaydediliyor.

Parashudis otomat satıcıların keçi sütünün yanı sıra peynir, yumuşak kaşar, yoğurt ve dondurma da satacağını sözlerine ekledi. “Bütün hayvan besicilerine işbirliği çağrısında bulunuyoruz” diyen Parashudis “Otomat satıcıları Doğu Makedonya – Trakya Eyaleti geneline yaymayı veya benzer girişimleri desteklemeyi istiyoruz” şeklinde konuştu.

Dedeağaç’ta keçi sütü satacak otomat makineler Dimokratias caddesi üzerinde bir alana, Gümülcine’de ise şehir meydanında bir alana yerleştirilecek.