Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da koronadan kapatılan dükkanlar nasıl açılacak?

Gümülcine Çarşısı Ermu
Fotoğraf: Azınlıkça

Kalkınma Bakanı Adonis Georgiadis Yunanistan’da koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan işletmeler hakkında konuştu.

ANT1 televizyon kanalına konuşan Georgiadis “Mağaza ve işletmelerin nasıl açılacağına dair şimdilik tek söyleyebileceğim, dükkanlar kapatıldıkları sıranın tersine açılmaya başlayacaklar” ifadelerini kullandı.

Bakanın bu açıklamasından en son kapatılan işletmelerin en önce açılacağı anlamı çıkarken, Georgiadis “Çok iyi bir yolda olduğumuza inanıyoruz. İyi senaryoya göre Mayıs ortalarında dükkanlar açılmaya başlayabilir” dedi.

Koronavirüs salgınıyla ilgili gidişatın iyi olduğunu ve dikkatli olunması gerektiğini belirten Bakan Georgiadis “Maçın 87. dakikasındayız ve tur atlamak üzeriyiz, öyleyse 90’da gol yemeyelim” benzetmesini yaptı.

Son olarak hükümetin uzmanlarla işbirliği çerisinde alınan korona tedbirlerini aşamalı olarak kaldırmayı incelediğini belirten Adonis Georgiadis “Önlemler kaldırılsa bile, en azından aşı bulunana dek hayatımız hemen eskisi gibi olmayacak” dedi.