Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da evinden 50 metre mesafedeki sahile gitti 150 evro ceza yedi

tatil, sahil, deniz, plaj

Yunanistan’ın Paros adasında çocuğuyla evinin önündeki sahile giden kadın koronavirüs yasakları kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağını deldiği gerekçesiyle 150 evro ceza yedi.

Azınlıkça’nın Proto Thema gazetesinden aktardığı habere göre genç anne, sokağa çıkmak için gerekli evrakı doldurarak “spor yapma” gerekçesiyle evinden 50 metre mesafedeki sahile gitti.

Gazeteye 7 yaşındaki oğlu ve köpekleriyle birlikte sahile gittiklerini dile getiren anne “Arabaya binip uzaklaşmak yerine sahile gitmeyi uygun gördüm. Sahil boştu ve oğlum son günlerde evde bunalmıştı ve oldukça saldırganlaşmaya başlamıştı” ifadelerini kullandı.

Sahile gittikleri sırada bir polis arabasının geldiğini ve kendisinden evrak istediğini belirten anne, polis memurlarına sahilin evlerinden 50 metre uzaklıkta olduğunu anlatmasına rağmen kendisine 150 evro ceza kesildiğini belirtti.

Genç anne gazeteye yaptığı açıklamada “Evimden bu kadar az uzaklıkta bomboş bir sahilde polislerden bu kadar katı davranmalarını beklemiyordum” dedi.