Yunanistan Batı Trakya Haber

Tom Hanks’in pomak eşinin koronavirüsü nasıl geçirdiği ortaya çıktı

Tom Hanks - Rita Wilson

Hollywood yıldızı Tom Hanks ile Batı Trakyalı Pomak eşi Rita Wilson, film çekimleri nedeniyle bulundukları Avustralya’da koronavirüse yakalanmışlardı.

Ahval’in haberine göre National Defense Radio Show’da koronavirüs sürecinde yaşadıklarını anlatan Tom Hanks “Bende sadece bazı vücut ağrıları ve halsizlik belirtileri oldu ama eşimde daha ciddi belirtiler vardı” dedi.

Hanks, şunları anlattı:

“Rita benden daha zor zamanlar geçirdi. Daha yüksek ateşi ve başka bazı belirtileri vardı. Tat ve koku alma duyusunu kaybetti. Üç hafta boyunca yemeklerden hiç keyif almadı. Aldığı ilaçlar ciddi yan etkiler gösterdi ve mide bulantısı nöbetleri geçirdi. Çok midesi bulanıyordu, yataktan bir yere ulaşmak için yerde sürünmek zorunda kalıyordu. Bu bir süre devam etti.”

Tom Hanks

Medyaya yansıyan haberlere göre, çift Avustralya’da kaldıkları lüks dairede virüsle enfekte oldu. Çiftin kaldığı lüks kompleksin geceliği 100 bin dolar.

Hanks aynı zamanda Tip-2 diyabet hastası. Hanks hastalığıyla ilgili, “Ben yeni Amerikan neslinin aptalca, sağlıksız ve hatalı beslenmesi sonucu Tip 2 diyabet hastası oldum” ifadelerini kullanmıştı.

Hanks hastalık belirtilerinin görülmesinin ardından doktorların tavsiyesiyle test yaptırdıklarını ve sonuçların pozitif çıktığını duyurmuştu. Hanks ve eşi Wilson 63 yaşında.

İkili, Hanks’in Elvis Presley’in hayatıyla ilgili çektiği bir film nedeniyle Avustralya’daydı.