Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakyalı Mustafa’nın 35 yaşında koronadan ölümü karşısında hastane doktorları şaşkın

Mustafa Katırcı

Selanik’te 35 yaşındaki Batı Trakyalı Mustafa Katırcı’nın koronavirüsten ani ölümü Yunanistan çapında herkeste şok etkisi yaratmış durumda.

Hiçbir sağlık sorunu olmadığı söylenen ve Batı Trakya’nın Dimetoka bölgesinden olan genç Mustafa’nın durumu cumartesi günü ağırlaşmış ve tedavi gördüğü Selanik’in Agios Dimitrios Hastanesi’nde entübe edilerek solunum cihazına bağlanmıştı.

Bir çocuk babası olan Mustafa Katırcı’nın yükselen ateşi bir türlü düşmeyince, genç adam doktorların tüm müdahalelerine rağmen salı sabahı son nefesini bıraktı.

HASTANE DOKTORLARI ŞOKTA

Azınlıkça’nın Ethnos gazetesinden aktardığı bilgilere göre hastane doktorları Mustafa’nın ölümüyle ilgili bilgilere yer verdi. Doktorlar gazeteye 35 yaşındaki Batı Trakyalının son anlarını şöyle anlattı:

“Bir anda hiçbir şey yokken kalbi durdu. Ateşi vardı ancak endişe edici bir durum yoktu. Bir anda öldü, infilak etmiş gibi. Hiçbir tepki veremedik, son derece trajik bir durumdu”

Mustafa’nın ani ölümü hastane personelini de derinden etkilerken “Neyle karşı karşıya olduğumuz bilmiyoruz. Kalbimizde acı var. İnsanlık üstü bir çaba sarf ediyoruz. Hepimiz şoktayız. Bu trajediyi tarif edecek kelime bulamıyoruz” diyor.

DOKTORA BİLE GİTMİŞLİĞİ YOK

Selanik’in Neapoli bölgesinde ikamet eden Mustafa’nın marangoz olduğu ve 18 aylık bir bebeği olduğu kaydedildi.

ANT1 televizyon kanalına konuşan 35 yaşındaki Mustafa’nın dedesi ise torunu hakkında şunları söylüyor:

“Sigara içmedi, ağzına içki koymadı. Hiç hasta olmamıştı, doktora bile gitmişliği yoktu. Kısa bir süre evlendi ve 18 aylık bir bebeği vardı ve çocuk şimdi yetim kaldı”.

Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakyalı genç 35 yaşında koronadan öldü

İlgili haber...