Yunanistan Batı Trakya Haber

Bugün 400 evroluk yardım süreci başlıyor

Yunanistan İş ve İşçi Bulma Kurumu OAED tarafından yapılan açıklamada 168 bin uzun süreli işsize yönelik 400 evro korona yardımı sürecinin 23 Nisan perşembe günü başladığı duyuruldu.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında açıklanan bu yardım 1 Nisan 2019 ile 16 Nisan 2020 tarihleri arasında 12 ay işsizlik süresini doldurup 16 Nisana kadar işsiz kalmaya devam eden ve uzun süreli işsizlik yardımını almayan yaklaşık 168 bin işsizi kapsıyor.

Yardımların ödenmesi 3 Mayıs 2020 tarihine kadar tamamlanacak.

Yaklaşık 90 bin uzun süreli işsizin banka hesap numaralarının (IBAN) OAED’in kütüklerinde kayıtlı olduğu belirtiliyor.

Bu kategorideki işsizlerin internet üzerinden 3 Mayısa kadar OAED’teki profillerine girerek IBAN numarasını onaylayabilecekleri veya değiştirebilecekleri kaydedildi. Hiçbir şey yapmamaları durumunda da 3 Mayısta yardım parası bildirilmiş olan hesaplarına yatacak.

Yaklaşık 78 bin uzun süreli işsizin ise 3 Mayıs tarihine kadar sisteme IBAN numaralarını girmesi gerekiyor. Aksi takdirde 400 evro yardımı alamayacaklar.

IBAN numarası doğrulamak, girmek veya değiştirmek isteyenler https://www.gov.gr/ipiresies/ergasia-kai-asphalise/anergia adresinden “Έκτακτη οικονομική ενίσχυση σε μακροχρόνια ανέργους” yazan yeri seçerek taxisnet ve OAED şifreleriyle süreci tamamlayabilir.

Sadece hak sahiplerine IBAN doğrulama veya girme/değiştirme hakkı tanınıyor.

Yunanistan Batı Trakya Haber

OAED’ten uzun süreli işsizlere yönelik 400 evro ile ilgili açıklama

İlgili haber...