Uncategorized

Mitsotakis: Yunanistan her zaman Türkiye ile iyi komşuluk ilişkileri istiyor

Mitsotakis: Yunanistan her zaman Türkiye ile iyi komşuluk ilişkileri istiyor

Anamuhalefet ND Partisi lideri Kiryakos Mitsotakis ziyaret ettiği Pserimos adasında yaptığı açıklamalarda Yunanistan ile Türkiye ilişkilerine değindi.

Ada halkıyla görüşen ND Partisi Genel Başkanı vatandaşların hayat mücadelesi verirken karşı karşıya kaldıkları ve özellikle de kış aylarında yoğunlaşan sorunlar hakkında detaylı bilgi aldı.

“Dokuz asker ve bir subayın görev yaptığı ve her gün Yunan bayrağını göndere çektiği, güvenliği sağladığı ve ülkemizin ulusal egemenliğini temin ettiği sınır karakolu Pserimos’ta bulunuyoruz” ifadeleriyle sözlerine başlayan Kiryakos Mitsotakis Azınlıkça’daki habere göre açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Sınır bölgesi olan Pserimos’tan bir kez daha ülkemiz Yunanistan’ın uluslararası hukuk ve anlaşmalar çerçevesinde her zaman Türkiye ile iyi komşuluk ilişkileri istediği mesajını göndermek isterim. Ziyaretim vesilesiyle özellikle de Yunanistan sınırlarında görev yapan Silahlı Kuvvetlerdeki erkek ve kadın subaylarımızı tebrik etmek istiyorum. Onlara bir kez daha çabalarına ne kadar değer verdiğimizi ve Yunan toplumunun onları güveniyle çevrelediğini iletmek istiyorum”.

ND lideri Mitsotakis’i Pserimos’ta Kalimnos Belediye Başkanı Yannis Galuzis karşıladı ve ziyareti boyunca kendisine eşlik etti.