Uncategorized

Yunan halkı geçinmek için mülklerini satıyor

Yunan halkı geçinmek için mülklerini satıyor

Yunanistan Şirketler ve Sanayiler Birliği (SEV) tarafından hazırlanan raporda ülkedeki orta sınıf ile ilgili enteresan tespitler yer alıyor.

“Yunanistan’da orta sınıf, mülklerinin satmadan veya sosyal yardımlar olmaksızın geçinemiyor” ifadelerine yer verilen raporda “Para biriktirmek ve yeni servet yaratmak ise nüfusun büyük bir bölümü için hayalden ibaret”.

Daha kötüsünün ise vatandaşların gelirlerinin öngördüğünden daha fazla tüketmesi olduğu belirtilen raporda “bunu ise özellikle ellerindeki servet ve malları satarak yapıyorlar” deniyor.

SEV’in raporunda iki uca da dikkat çekilirken “Bir tarafta yüksek gelirleri nedeniyle para biriktirmeye devam edenler var, diğer taraftan ise düşük gelirleri oranınca sadece tüketimlerini kısıtlayanlar bulunuyor. Ancak orta direk artık mallarını satmadan veya sosyal yardımlar olmadan geçinemiyor” ifadeleri yer alıyor.

Tehlike çanlarını çalan SEV Azınlıkça’daki habere göre “halihazırdaki statükonun sürdürülebilir olmadığını, zira kenardaki mal ve paranın tükeneceği saatin de geleceğini” vurguluyor.