Uncategorized

Theodorakis’ten İlhan Ahmet’e Kazancakis’li cevap

Theodorakis’ten İlhan Ahmet’e Kazancakis’li cevap

POTAMİ Partisi Genel Başkanı Stavros Theodorakis twitter hesabından paylaştığı mesajda partisinden ayrılarak PASOK’a geçiş yapan Rodop milletvekili İlhan Ahmet’e göndermede bulundu.

Dün ani bir şekilde önce POTAMİ Partisi Parlamento Grubundan ayrılan ve daha sonra PASOK ile DİMAR’ın katılımıyla oluştan Demokratik İttifak’ın Parlamento Grubuna geçen İlhan Ahmet’e POTAMİ lideri Theodorakis Nikos Kazantzakis’in sözleriyle cevap verdi. Theodorakis twitter’den paylaştığı mesajda Kazantzakis’in şu meşhur sözlerini paylaştı: ‘Yenecek miyiz? Yenilecek miyiz’ diye sormaya tenezzül etme. Savaş!

POTAMİ Partisi tarafından yapılan açıklamada ise eleştiri okları Fofi Gennimata’ya çevrilirken, İlhan Ahmet’in PASOK’a geçmesi “komik ve acıklı” olarak nitelendirildi ve Gennimatanın hamleleri futbol takımlarının transferleriyle benzetildi.

“Bayan Gennimata – futbol şirketlerinden de önce – Ocak ayı transfer sezonunu açan ilk isim oldu” ifadeleriyle başlayan açıklama şöyle devam ediyor:

“Bu hem komik hem de acıklı bir durum. Bir milletvekili sabah POTAMİ’liyken öğlende PASOK’lu oluyor. Hem de partisiyle hiçbir siyasi anlaşmazlığı yokken ve POTAMİ’nin ülke ve temsil ettiği azınlıkla ilgili tezlerini ve müdahalelerini takdir ederken. Perde arkasında yeni döneklikler planlayanların sorumlulukları çok büyük. Kamu yaşantısını yeniden zehirliyorlar. Partiler, diğer partilerin sandelyelerini çalarak büyümüyor. Vatandaşlar yaşananları görüyor ve sandalye ve iktidar avında her şeyi feda edenlere karşı katı olacaklarıdır”

Daha önceki milletvekilleri için ne demişti?

Theodorakis daha önce de milletvekili Katerina Marku’nun partiden ayrılışını iğneleyici sözlerle yorumlamıştı. “Sn. Fotilas gitti, çünkü ND’den davet aldığını söyledi. Sn. Marku gitti çünkü PASOK’tan davet adlığını söyledi. Daha öncesinde de her yerden davet alan Theoharis vardı” ifadelerini kullanan Theodorakis “kendilerini tek ilgilendiren şeyin koltuk ve maaş olan şahıslardan” bahsetmişti.

İLGİLİ HABERLER

SYRIZA Rodop İl Örgütü’nden İlhan Ahmet açıklaması

Bir şok daha! İlhan Ahmet PASOK’a geçti