Yunanistan Batı Trakya Haber

Bir Batı Trakyalıda daha Selanik’te korona çıktı: Bu sefer Şahin’den

İskeçe iline bağlı Mustafçova belediyesi, karantinanın akabinde koronavirüs salgınıyla mücadele eden ve bölge halkının kararlı duruşuyla vaka sayılarının kontrol altında tutulabildiği bölgelerden biri.

Bugün Atina basınında yer alan haberlere göre Mustafçova Belediyesine bağlı Şahin köyünden bir kişide koronavirüs tespit edildiği duyuruldu.

60 yaşındaki hastanın koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirtilirken, Kovid-19 tanısı konan hastanın bir süre önce böbrek nakli olduğu sağlık kontrolleri nedeniyle Selanik’teki İpokrateio hastanesinde muayeneye gittiği ifade edildi.

Hastanın koronavirüs vakalarında sorumlu olan AHEPA hastanesine yatırıldığı ve geregkli tedavi sürecinin başlatıldığı kaydedildi.

Şahinli hastanın durumu şu anda iyi, tedavi sürecine başlandı

Başlarına da bulaştırmış olabileceği endişesiyle hasta ile temasta bulunan yakınları ve çevresindekilerin ve hastayı taşıyan taksi şoförünün tespit edilmesi için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Öte yandan hasta ile temasta bulunan hastane çalışanlarının da test ve karantina sürecine tabi tutulacakları kaydedildi.

Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe ve Mustafçova’da yasaklar uzatıldı, Şahin’de karantina bitti!

İlgili haber...