Yunanistan Batı Trakya Haber

58 yaşındaki İskeçeli kadın koronadan can verdi

Pandemi ilan edilen koronavirüs kaynaklı ölümlere Batı Trakya’da bir yenisi eklendi.

Dedeağaç Hastanesi’nde yeni tip koronavirüs Kovid-19 tanısıyla tedavi gören 58 yaşındaki İskeçeli kadın hayatını kaybetti.

İskeçe’nin dağlık bölgesinden olan ve böbrek yetmezliği, şeker ve zatürre hastalıkları bulunan talihsiz kadın, Kovid-19 virüsü ile sürdürdüğü mücadeleyi kazanamadı ve hastanede son nefesini verdi.

Mustafçova’da iki köy karantina altında

Hatırlanacağı üzere İskeçe’nin Mustafçova Belediyesi’ne bağlı Zümbül Mahalle ve Arnavut Mahalle köyleri 21 Nisan 2020 tarihinden başlama üzere 14 gün süreyle karantina altına alındı. Sağlık Bakanlığı daha önce de aynı belediyeye bağlı Şahin köyünü 3 hafta süreyle karantinaya almıştı.

Öte yandan dün Atina’da 91 ve 78 yaşlarında iki kişi daha koronadan hayatını kaybetmişti. Yetkililer dün ölen her iki hastanın da başka sağlık sorunları olduğunu açıklamıştı.

Dedeağaç Hastanesindeki İskeçeli kadının ölümüyle birlikte Yunanistan’da koronavirüs kaynaklı ölümlerin sayısı 133’e yükseldi.

İskeçe’nin dağlık bölgesinden olduğu belirtilen 58 yaşındaki kadının ölümüyle İskeçe İlinde bugüne kadar koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı ise 7’ye yükseldi.

Dünya geneli kaç korona vakası oldu ve kaç kişi öldü? TIKLA

Dünya genelinde koronavirüs vakaları ise aratarak devam ediyor.

Geçtiğimiz 2019 yılının Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs Kovid-19 çok hızlı bir şekilde dünyaya yayıldı.

26 Nisan’da Dünya genelinde vaka sayısı 2.899.930’a ulaşırken ölüm sayısı 203.043’e çıktı.

Dünya genelinde şu andaki istatistiklere göre en çok koronavirüs vakaları görülen ülkeler sıralaması ise şöyle: Amerika, İspanya, İtalya, Fransa, Almanya ve İngiltere.

Koronavirüs sebebiyle en çok ölümlerin yaşandığı ülkelerin başını ise yine en çok vaka sayısına sahip olan ülkeler olan Amerika, İspanya, Fransa, İtalya ve İngiltere çekiyor.

"Τα δύο κύρια όπλα μας αυτή τη στιγμή, εξακολουθούν να παραμένουν τα μέτρα της απόστασης και της υγιεινής σε όλες μας…

Posted by Υπουργείο Υγείας on Friday, 24 April 2020