Uncategorized

Kahvehane müdavimlerine ‘diploma’ verdi

Kahvehane müdavimlerine ‘diploma’ verdi

Yunanistan’da işletmesinin müdavimlerine “kahvehane tutkunu” diploması dağıtan kahvehane sahibi bir anda sosyal medyanın ilgi odağı oldu.

Ptolemaida şehrinde kahvehane işleten Vasilis Pulasikidis adlı vatandaş, kahvehanesinin müdavimlerini “ödüllendirmek” için esprili bir yönteme başvurdu.

Müşterilerine bir diploma hazırlayan yaratıcı kahvehane sahibi, müdavimlerinin kahvehanedeki aktivitelerdeki (iskambil oyunları v.s.) performanslarına göre not da veriyor.

kozan.gr haber sitesine esprili açıklamalarda bulunan Pulasikidis “Bu yıldan itibaren kahvehanemiz Biriba ve Prefa (iki farklı iskambil oyununun adı) Yaşam Boyu Öğrenim Bakanlığı ile işbirliği çerçevesinde farklı ‘oyunlarda’ mücadele eden başarılı öğrencilere diploma dağıtacaktır. Haziran ayında ise yazılı sınavlar düzenleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Müşterilerinin bu fikre nasıl tepki verdiği yönündeki soruya ise “Kahvehane birçok vatandaşımızın ikinci evi gibi. Bu nedenle daha eğlenceli vakit geçirebilmeleri için elimden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorum. Bu diploma v.s. konuları da aramızda şakalaşma amaçlı yapılan şeyler. Diploma olayı çok hoşlarına gitti ve biz bunlarla çok gülüyoruz. Zaten elimizde kalan tek şey, en azından bizim kahvehanemizde, espri oldu” yanıtını verdi.

Kahvehane müdavimlerine ‘diploma’ verdi