Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcineli hayvanseverlerden boykot çağrısı

“Gümülcine Sokak Hayvanları Dostları” Grubu havyaları zehirleyen, istismar eden ve sokak hayvanlarına karşı nefret söyleminde bulunanlara karşı isyan etti.

Grup tarafından sosyal medyada yapılan paylaşımda “Gümülcine’de son yıllarda yaşanan hayvan zehirleme ve istismar vakaları sonrası ve yetkili kurumların bu vakalara hiç tepki göstermemesi sonrası bir dizi inisiyatif almak zorunda kalacaklarını” duyurdu.

HAYVANLARI ZEHİRLEYENLERİN DÜKKANLARI BOYKOT EDİLECEK

Hayvanseverlerin ilk kararlarından ilki sokak hayvanlarını zehirleyenlerin dükkanlarının boykot edilmesine yönelik.

“Hayvanlara zehirli yiyecek atanlar biliniyor ve bunlardan bazıları esnaf” ifadelerine yer verilen açıklamada şu ifadeler dikkat çekiyor:

“Bütün hayvanseverleri ve duyarlı vatandaşları kim oldukları konusunda bilgilendirerek dükkanlarını boykot edeceğiz. Hayvan katillerine bir evro bile bırakmayacağız”

Hayvanseverler çocukları dükkan sahibi olan ve hayvanları zehirleyen yaşlıların çocuklarının mağazalarından da alışverişi bırakacaklarını belirtiyor.

Rodop Emniyet Müdürlüğü’nü de hedef alan Gümülcineli hayvanseverler Başbakana, Vatandaşı Koruma Bakanlığı’na ve Atina’daki yetkililere mektup göndermeye hazırlanıyor.

Açıklamanın ilgili bölümünde şu ifadelere yer veriliyor:

“Yerel polis şu ana kadar tek bir katili bile tutuklamadı, isimleri kendilerine vermemize rağmen kapılarına gitmedi, konuyla ilgili ciddi bir araştırma yapmadı”.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΟΛΕΣ – "ΦΙΛΟΙ ΑΔΕΣΠΟΤΩΝ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ" 1.5.2020Μετά από τα συνεχή περιστατικά με φόλες και…

Posted by Φίλοι Αδέσποτων Κομοτηνής on Friday, May 1, 2020