Uncategorized

ND Partisi Drasi Partisini bünyesine kattı

ND Partisi Drasi Partisini bünyesine kattı

ND Partisi Genel Başkanı Kiryakos Mitsotakis dün Drasi Partisi Genel Başkanı Theodoros Skilakakis ile bir araya geldi.

Görüşmede Skilakakis’e partinin başkan yardımcıları Tasos Avrantinis, Telis Ayvaliotis, Melina Daskalaki ve genel sekreter Yannis Andrulakis eşlik etti.

Görüşme sırasında Drasi yönetiminin ND lideri Mitsotakis’i “önümüzdeki seçimlerde – ne zaman yapılırsa yapılsın – ND Partisini destekleme kararı aldıkları” konusunda bilgilendirdi.

Görüşme sonrası açıklamalarda bulunan Kiryakos Mitsotakis ise “ND Partisi Drasi’nin bu kararını selamlıyor ve genel siyasi çabamız çerçevesinde Drasi’nin kurmayları farklı şekillerde değerlendirilecektir” ifadelerini kullandı. Mitsotakis ayrıca “ND Partisi büyüyor ve genişliyor. Önerdiğimiz ‘doğruluk anlaşması’ çerçevesinde saflarımıza katılan vatandaşların sayısı artıyor ve böylece toplum içerisinde çoğulcu bir akım yaratılıyor. Onları hayal kırıklığına uğratmayacağız” şeklinde konuştu.

Drasi Partisi Genel Başkanı Skilakakis de yaptığı açıklamada “Her ne zaman yapılırsa yapılsın bir sonraki genel seçimlerde Drasi bütün gücüyle ND’yi destekleyecektir. Zira Kiryakos Mitsotakis başbakanlığındaki bir hükümetin ciddi bir reform çabası göstereceğine inanıyoruz. Umarız bu çabaya reformcu merkezde bulunan başka güçler de destek verir. Bu amaçla güçlerimizi ND Başkanı Kiryakos Mitsotakis’in hizmetine sunuyoruz. Kurmaylarımız, fikirlerimiz ve siyasi çabamız artık onun hizmetindedir” dedi.