Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine’de oynayan 25 yaşındaki futbolcunun ölümü araştırılsın

Gümülcine’de (Komotini) futbol oynayan ve antrenörlük yapan 25 yaşındaki Manos Kazancoğlu’nun ani ölümünün araştırılması ve soruşturulması isteniyor.

Gümülcine Jimnastik Akademisi (TEFAA) öğrencisi olan Kazancoğlu geçen hafta Pangeo belediyesi sınırları içerisinde spor yaptığı sırada hayatını kaybetmişti.

“Pamebala” adlı spor sitesi genç oyuncunun ölümünün araştırılmasını talep eden bir habere imza attı.

Manos’un kalbiyle ilgili sorunları olduğu belirtilen haberde “bu konuya gereken önemin verilmediği” kaydediliyor.

Ancak haberde asıl vurgulanan konu ise talihsiz gencin futbol oynayabilmesi için gerekli sağlık raporuna hangi doktorun imza attığı. Haberde bu konunun araştırılması istenirken, Manos’un ölümüyle ilgili adli tıp raporunun da birçok soruya cevap teşkil edeceği ifade ediliyor.

Pamebala sitesi ayrıca spor camiasına şu soruları yöneltiyor:

“Manos sağlık sorunu olduğunu bile bile mi futbol oynuyordu? Sağlık raporu ne zaman imzalandı? Eğer muayene edildiyse hangi doktor tarafından muayene edildi ve rapor imzalandı? Kardiyografisi bulunuyor muydu?”

Bu hazin olay vesilesiyle amatör futbolda birçok takımın oyuncuları tek tek muayene ettirmek yerine, zamandan ve paradan tasarruf etmek amacıyla bir doktor bulup sağlık raporlarını toptan imzalattığı belirtilen haber şu ifadelerle son buluyor:

“Bakalım bundan sonra kaç doktor 50 evro karşılığında 30 rapora imza atabilecek?”

Yunanistan Batı Trakya Haber

Rodop futbolu yasta: 25 yaşında hayatını kaybetti

İlgili haber...