Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’nın en zengin azınlık milletvekili yine İlhan Ahmet oldu

Batı Trakya’da milletvekillerinin 2019 yılında 2018 yılı için yaptıkları gelir ve malvarlığı beyanları kamuoyuyla paylaşıldı.

İşte Rodop ilindeki milletvekillerinin 2018 yılındaki gelir ve malvarlıkları:

İLHAN AHMET

Rodop KİNAL milletvekili İlhan Ahmet’in eşi Belgin Hakkı hanımla birlikte 2018 yılında yaklaşık 60 bin evro geliri olduğu görülüyor.

Yine Rodop milletvekilinin eşiyle birlikte bankada 115 bin evro civarında mevduatı olduğu görülüyor. Ayrıca Ahmet çifti iki farklı bankada da özel kasası olduğunu beyan etmiş.

İlhan Ahmet’in eşiyle birlikte Yunanistan ve Türkiye’de arsa, işyeri, müstakil ev, aparman dairesi, bahçe olmak üzere çok sayıda gayrimenkule sahip olduğu görülüyor.

Ahmet – Hakkı çifti, bu malvarlığının önemli bir kısmının babalarından miras kaldığını, geri kalanları ise satın aldıklarını beyan ediyor.

Son olarak İlhan Ahmet’in adına alınmış bir motosiklet, eşinin adına alınmış bir otomobil var.

İlhan Ahmet’in malvarlığı BURADA

HÜSEYİN ZEYBEK

İskeçe SYRIZA milletvekili Hüseyin Zeybek’in eşi Şerife Mustafaoğlu hanımla birlikte 2018 yılında 40 bin evro civarında yıllık geliri olduğu görülüyor.

Hüseyin Zeybek’in bankada eşiyle birlikte 14 bin evro civarında mevduatı bulunuyor.

Ayrıca milletvekili Zeybek’in eşinin bir bankada özel kasası olduğu beyan edilmiş.

İskeçe milletvekilinin üç motosikleti ve eşiyle birlikte sahip oldukları bir otomobili var.

Hüseyin Zeybek’in malvarlığı arasında eşiyle birlikte 2007 yılında açtığı İskeçe’deki eczanesi de yer alıyor.

Zeybek – Mustafaoğlu çiftinin hiçbir gayrimenkulü olmadığı görülürken, milletvekilinin 2017 yılında Yunan Parlamentosu’ndan 2021 yılına kadar ödemek şartıyla çektiği 15 bin evro krediden geriye 10 bin evro kalan borcu olduğu beyan ediliyor.

Hüseyin Zeybek’in malvarlığı BURADA

BURHAN BARAN

2018 yılında milletvekili olmayan ve halihazırda İskeçe KİNAL milletvekili olan Burhan Baran’ın eşi Ayşe Baran hanımla birlikte 32 bin evro civarında yıllık gelir beyanında bulundukları görülüyor.

Milletvekili Baran’ın eşinin biri Yunanistan’da diğeri Türkiye’de olmak üzere bir müstakil ev ve bir apartman dairesi bulunuyor.

Baran çiftinin iki otomobil sahibi olduğu görülürken, İskeçe KİNAL milletvekilinin Türkiye’de faaliyet gösteren bir işletmesi olduğunu da beyan ettiği görülüyor.

Son olarak Burhan Baran’ın 2016 yılında bir bankadan 11 bin evro kredi çektiği 2020 Mart ayında süresi dolan krediden geriye 2400 evro civarında borcu kaldığını bildirdiği görülüyor.

Burhan Baran’ın malvarlığı BURADA

Yunanistan Batı Trakya Haber

Yassıköy’de Önder Mümin ve İsmet Kadı’nın para ve mülkleri açıklandı

İlgili haber...