Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan ile Bulgaristan arasındaki yolculara karantina uygulanmayacak

Bulgaristan Turizm Bakanı Nikolina Angelova yaz tatili için Yunanistan’a gidecek Bulgar vatandaşlarıyla açıklamalarda bulundu.

Bulgaristan’da koronavirüs salgını ile ilgili yapılan geniş kapsamlı toplantıda turizm konusu da ele alındı.

Bulgar medyası Turizm Bakanı Angelova’nın Yunanistan’ın kuzey bölgesindeki turizmi yakından ilgilendiren beyanatlarda bulunduğunu yazdı.

Angelova, yaz tatilini Yunanistan veya Türkiye’de geçirecek Bulgar vatandaşlarını ülkelerine döndüklerinde 14 gün karantinada kalacakları konusunda uyarıda bulunmuştu.

Bu adımın yerel turizmi canlandırma amaçlı atılmış olabileceği yorumları yapıldı. Yunanistan Otelciler Federasyonu ise aralarında Gümülcine’deki Nimfea-Makaza sınırının da yer aldığı beş sınır kapısının öncelikli olarak açılmasını talep etmişti.

Yunanistan ile Bulgaristan anlaştı: Karantina Uygulanmayacak

Öte yandan iki ülke arasında geçiş yapacak yolculara karantina uygulanmayacağı yönündeki olumlu gelişme aynı gün duyuruldu.

Yunanistan ile Bulgaristan arasında karantina konusunda ikili anlaşma imzalandı.

Bulgar-Yunan Ticaret ve Sanayi Odası’nın aktardığına göre iki ülke arasında imzalanan anlaşma çerçevesinde 1 Temmuz 2020 sonrası bir ülkeden diğer ülkeye gidecek vatandaşlara gidişte ve dönüşte 14 gün karantina uygulanmamasını öngörüyor.

Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine’deki Bulgar sınırının açılmasını istediler

İlgili haber...