Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da kafe ve restoranların açılacağı tarih belli oldu

Kalkınma Bakan Yardımcısı Nikos Papathanasis Yunanistan’da kafe ve restoranların açılacağı tarihi açıkladı.

SKAI radyosuna konuşan Papathanasis Yunanistan genelinde kafeterya ve lokantaların 1 Haziran 2020 tarihinde yeniden faaliyete geçeceğini belirtti.

Kalkınma Bakan Yardımcısı koronavirüs tedbirlerinin aşamalı olarak kaldırılmasından doğacak ilk sonuçların Mayıs sonunda elde edileceğini ifade ederek “geriye dönüş yaşanmaması için adımların doğru atılmasını beklemek mantıklı” dedi.

Tüm rapor ve önerilerin Başbakan Kiryakos Miçotakis’in elinde olduğunu belirten Papathanasis plajlar konusu da dahil olmak üzere Başbakan’ın son kararlarını Perşembe günü açıklayacağını dile getirdi.

Spor salonlarının 29 Haziran’da açılacağını duyuran Kalkınma Bakan Yardımcısı, alışveriş merkezlerinin ise 25 Mayıs’ta açılmasının masadaki konular arasında yer aldığını söyledi.

Kafe ve lokantalara sokaklarda daha fazla masa alanı verilecek

Hatırlanacağı üzere Yunanistan’da koronavirüs salgını sonrası dönemde kafe ve restoranların dışarı daha fazla masa ve sandalye çıkarılmasına olanak sağlanması inceleniyordu.

İçişleri Bakanı Takis Theodorikakos, belediyelerin mümkün olan yerlerde lokanta, kafe ve barların daha fazla müşteriye hizmet edebilmesi için dış alana daha çok masa ve sandalye çıkarmalarına olanak sağlamaları konusunu Yunanistan Merkez Belediyeler Birliği (KEDE) ile görüşmüştü.

KEDE Başkanı Dimitris Papastergiu ile görüşen İçişleri Bakanı kafeterya ve restoranlara daha fazla dış alan tahsis edilmesine olumlu baktığını iletmişti.

Öte yandan Gümülcine’deki kafe ve lokantalara yüzde 50 daha fazla alan verilecek.

Yaşanan bu gelişmelerin akabinde Gümülcine Belediye Başkanı Yannis Garanis de belediye yönetiminin mümkün olduğu yerlerde mekan sahiplerine yüzde 50 alan tahsis etmeye hazır olduğunu söylemişti.

Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine’deki Bulgar sınırının açılmasını istediler

İlgili haber...