Yunanistan Batı Trakya Haber

Karacaoğlan, Kozlukebir ve Sirkeli halk pazarları başlıyor

Kozlukebir (Arriana) Belediyesi’ne bağlı üç köyde düzenlenen halk pazarları 18 Mayıs 2020 tarihinden itibaren yenden başlıyor.

Karacaoğlan (Aratos), Kozlukebir ve Sirkeli (Fillira) köyleinde düzenlene halk pazarları koronavirüse karşı alınan sağlık önlemleriyle yeniden yapılmaya başlayacak.

Kozlukebir Belediyesi tarafından yeniden başlayacak halk pazarlarıyla ilgili yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi:

Aşağıda yer alan önlemler, hem tüketicilerin hem de satıcıların sağlığının korunması açısından uyulması ve uygulanması gereken önlemlerdir:

– Her hafta gerçekleşecek olan halk pazarlarına gıda ve ihtiyaç kategorileri belirlenecek ve satıcıların %50’si katılcaktır.

– Ürün kategorisi çerçevesinde alfabetik sıralamaya göre ve her hafta dönüşümlü olarak % 50 üreticiler ve satıcılar halk pazarlarında yerlerini alacaklardır.

– Pazarlarda yer alacak satıcıların listesi her Perşembe günü www.arriana.gr adresinden yayınlanacaktır. (Eğer Perşembe günü resmi tatil gününe denk geliyorsa, listeler , bir önceki gün yayınlanacaktır.)

– Satıcıların tezgahları arasındaki mesafe, en az beş 5 metre olarak ayarlanacaktır.

– Tüm satıcılar ve üreticiler halk pazarının gerçekleştiği süre zarfında hükümler gereğince kurallara uyarak maske takmalıdır.

– Satıcılar ve üreticiler, sorumlu oldukları tezgahlarda, dezenfektan ve tek kullanımlık eldiven bulundurmak zorundadılar.

– Halk sağlığını koruma ve covid-19 virüsünün yayılmasını önlemek amaçlı ve Kozlukebir Belediyesinin sorumluluğu dahilinde uygulanacak bu kurallara, tüm satıcı ve üreticiler uymalıdırlar.

– 18 Mayıs Pazartesi Karacaoğlan, 19 Mayıs Salı Sirkeli ve 20 Mayıs Çarşamba Kozlukebir köylerinde düzenlenecek olan halk pazarlarında yer alacak satıcı ve üreticiler, listeleri www.arriana.gr adlı belediye internet sitesinden görebilirler.