Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan Avrupalı ve İsrailli turistlere kapılarını açıyor

Yunanistan’ın en geç 1 Temmuz’da Avrupa Birliği ve Schengen Bölgesi ülkelerinin yanı sıra İsrail’den gelecek turistlere sınırlarını açması bekleniyor.

Kathimerini gazetesi bu tarihin daha öne çekilip 15 Haziran’a da alınabileceğini kaydediyor.

Bugün ulusa sesleniş konuşması yapacak olan Başbakan Kiryakos Miçotakis’in turizm ve bu konuyla ilgili açıklamalar yapması bekleniyor.

Sağlık komisyonu yetkililerinin bahse konu ülkelere sınırların açılmasına yeşil ışık yaktığı ve hükümetin nihai kararları almasının beklendiği kaydediliyor.

Mevsimsel otellerin de 15 Haziran’da yeniden açılabileceği konuşuluyor. Yıl boyunca hizmet veren oteller ise 1 Haziran’da açılacak.

Öte yandan Yunanistan’a gelecek turist ve ziyaretçilerin karantinaya alınmayacağı ve Kovid-19 testi yaptırmak zorunda olmayacağı belirtiliyor.

Ancak Yunanistan’a yönelik uçak seyahatlerinin maske kullanımı, sosyal mesafenin korunması, seyahat öncesi belirli soruların yer aldığı belge doldurulması gibi bazı önlemler öngören bir protokol çerçevesinde yapılması bekleniyor.

Yunanistan’daki otellerin de koronavirüsün yayılmasını engellemek amacıyla ekstra güvenlik ve sağlık önlemleri almaları da gündemde.

Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da korona salgını sonrası plan belli oldu

İlgili haber...