Uncategorized

Aspida Xanthis: Kupa finalinin İskeçe’de yapılması artık devletin borcu

Yapılan açıklamada “kulübün kadınlar A2 liginde, erkeklerde de B liginde takımları olduğu ve bu takımların bütün Trakya’da olduğu gibi barışçıl bir şekilde birlikte yaşayan Hıristiyan ve Müslüman Yunan vatandaşı sporcu ve antrenörlerden oluştuğu” kaydedildi.

Açıklamanın bir başka bölümünde “Biz , sporla yaşayıp nefes alan Aspida Xanthis takımının insanları olarak, Trakyalı Hıristiyan ve Müslümanlar olarak gurur duyuyoruz ve her gün hayata geçirdiğimiz sporun insanları birleştirdiği, farklar arasında köprü olduğu ve farklılığa saygı gösterdiği inancımızı beyan ediyoruz” denildi.

“Basketbol kupa finalinin İskeçemizde düzenlenmesi artık Yunan devletinin ve Basketbol Federasyonunun borcudur” iadelerine yer verilen açıklamada “Federasyon Başkanının yaptığı açıklamalarda hiçbir kasıt olmadığı ve talihsiz oldukları bu şekilde kanıtlanabilir” ifadeleri yer aldı.

Son olarak açıklamada “Finalin şehrimizde yapılması durumunda, organizasyonun başarıyla gerçekleşmesi ve pratikte de sporun bizim için yaşam şekli, bayram ve hizmet olduğunu kanıtlamak amacıyla bütün sporcularımızı gönüllü olarak seferber etmeye hazır olduğumuzu beyan ederiz” ifadeleri kullanıldı.