Uncategorized

Yunanistan internet hızında 69’uncu

Listenin zirvesinde Güney Kore yer alırken, Hong Kong ve Norveç ile birlikte dünyada en yüksek internet hızına sahip ilk üç ülke oldu. Singapur ve Japonya ise ilk beşi tamamlayan ülkeler oldu.

İsveç, İsviçre, Hollanda ve Letonya ilk 10’da yer alan diğer dört Avrupa ülkesi olurken, ilk 10’u ABD tamamladı.

Akamai’nin “State of The Internet Report” adlı üç aylık raporuna göre 2016 yılının üçüncü çeyreğinde ortalama 26,3 Mbps internet hızıyla Güney Kore zirvede yer aldı. Hong Kong’taki ortalama internet hızı 20,1 Mbps olarak ölçülürken, Norveç’te ise vatandaşlar 20 Mbps ortalama hızla internete bağlanıyor.

Yunanistan ise 6,9 Mbps ortalama internet hızıyla listenin 69’uncu sırasında kendine yer bulurken, bu hızın geçen yıla kıyasla %9,7 artış kaydettiği belirlendi. Akamai’ye göre Yunanistan’da en azından 4 Mbps internet hızı bağlantısı bağlantıların %81’ini oluştururken, 10Mbps’in üzerindeki hızla internet bağlantıları %9,9 oranında. 15 Mbps’in üzerindeki internet bağlantıları ise sadece %3.

Akamai, dünya geneli internete bağlanma hızının 2016 yılının üçüncü çeyreğinde %2,3 artarak ortalama 6,3 Mbps olarak belirlendiği kaydedildi.