Uncategorized

Gümülcine Hastanesinden taburcu oldu, 4 gün ambulans bekledi

90 yaşındaki Evridiki Ksenodohidu adındaki vatandaş tedavi olmak için hastaneye gitti. Kadının tedavisinin tamamlanmasıyla 29 Ocak Pazar sabahı taburcu edilmesine karar verildi ve gerekli evraklar hazırlandı. Ambulansa da haber verildi ancak yatağa mahkum olan kadını evine götürecek ambulans bir türlü gelmedi.

Kızı, çalışmadığı saatlerde hastane ile evi arasında her gün mekik dokumak zorunda kalırken, yatalak kadın için her gece parasını kendi cebinden ödeyerek özel hemşire tutmak zorunda kaldı. Sonunda dayanamayan kadının olayı yerel basına (Hronos gazetesine) bildirmesi sonrası sorun çözüldü. EKAB Trakya Şubesinin yeni müdürü Hristos Limas ile iletişime geçildikten sonra ambulans yaşlı kadını alarak evine götürdü.

90 yaşındaki kadının kızı Sevi Mantatzi “Her gece özel hemşire tutup para ödemek yerine, keşke ambulansa para ödeseydim de evimize dönebilseydik” diye sitem ediyor.

EKAB Trakya Şubesi Müdürü Limas ise kendilerine faksın 30 Ocak’ta, yani bir gün gecikmeyle ulaştığını bildirdi ve benzer gecikmelerin yaşanmaması için bu konuda gerekenleri yapacaklarını söyledi.