Uncategorized

Gümülcine Hastanesi 2016’da 62 bin hastaya baktı

ERA Komotini radyosundan gazeteci Maria Nikolau’ya konuşan Filippidis “Sağlık Bakanı Anderas Ksanthos’un Kavaklı (Egiros) bölgesine 50 milyon euro bütçeli yeni hastane inşası projesini olumlu bir gelişme” olarak değerlendirdi.

Hastane Müdürü ayrıca 2,5 milyon euro bütçeli finansman programını değerlendirerek mevcut hastane binasındaki enerji çalışmalarının sürdürülmesinin ve 10 kadrolu doktorun istihdam edilecek olmasının önemine değindi.

Bunun yanı sıra önümüzdeki dönemde 29 temizlik çalışanı, 6 yemek dağıtıcısı ve 8 bekçinin de istihdam edileceğini açıkladı. Ayrıca, Toplum Yararına Çalışma Programı çerçevesinde 31 kişinin (hemşire, idari ve teknik personel v.s.) bir yıl daha hastanede görev yapması bekleniyor.

Şişmanoğlu Devlet Hastanesi Müdürü Filippidis “2016 yılında hastanenin yaklaşık 62 bin kişiye hizmet sunduğunu” ifade ederken “Acil Servis günlük bazda 150 vatandaşa hizmet sunuyor. Bu nedenle de önümüzdeki dönemde doktor ve hemşire takviyesi yapılacak. Her gün yaklaşık 50 sigortasız vatandaş hastanemize başvurarak ücretsiz hizmetlerinden istifade ediyor” şeklinde konuştu.