Yunanistan Batı Trakya Haber

Katrugalos: ND olmayan Türk açıklamalarımı eleştiriyor

Katrugalos: ND olmayan Türk açıklamalarımı eleştiriyor

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yorgos Katrugalos anamuhalefet ND partisi milletvekillerinin kendisinin Türkiye-Hollanda kriziyle ilgili yaptığı açıklamalarına getirdiği eleştirilere cevap verdi.

Haberi “Yunanistan’da Türk seçim toplantılarını kabul edeceğiz” başlığıyla veren Proto Thema gazetesini hedef alan Katrugalos twitter hesabından “Proto Thema’dan açıklamalarıma yeni montaj, ancak ciddi meselelerle oyun olmaz. Proto Thema’nın bile milli meselelerle oyun oynanmadığını bilmesi gerekir” mesajını paylaştı.

Katrugalos ND Partisi milletvekillerini “dış politika meselelerinden küçük parti çıkarları elde etmek için affedilemez ve tehlikeli yüzeysellik sergilemekle” suçladı.

Katrugalos ayrıca twitter’de ND Partisi’nin Dışişleri Konularından Sorumlu Üyesi Yorgos Kumutsakos ile de atıştı. Aralarındaki diyalog şöyle:

Kumutsakos: Trakya’daki Müslümanlar Yunan vatandaşlarıdır ve Türkiye’nin iç politikasına karışmıyorlar. Açık ve net mi?
Katrugalos: Kesinlikle öyle. Sadece Proto Thema ve bunu tekrarlayanlar aksini savunuyor. Tekrar ediyorum: ciddi meselelerle oyun oynamayalım.
Kumutsakos: Bugün ‘referandum vesilesiyle Türk yetkililerin Trakya’ya ziyareti’ ile ilgili soru önergesinde verdiğiniz cevap çok netti.
Katrugalos: Son kez: Ciddi meselelerle oyun oynamayalım.
Kumutsakos: Oynamıyoruz. Ancak ciddi kaygılarımız var. Ve kaygılarımız oldukça fazla. İlk fırsatta izahat getiriniz.

Bunun üzerine Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı SKAI televizyon kanalına yaptığı açıklamaların videosunu paylaştı.

İLGİLİ HABERLER

ND’den Katrugalos’a tepki: Yunanistan’da Türk seçmen yok

Katrugalos: Türk yetkililerin Trakya’ya ziyareti olmuştur